Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego przy własnej działalności gospodarczej?

Samodzielne prowadzenie księgowości i rozliczanie podatków, czy zlecenie tej czynności zewnętrznemu podmiotowi? Przed takimi dylematami stają osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Oczywiście są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Wydaje się jednak, że zewnętrzne biuro rachunkowe jest dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego zewnętrzne biuro rachunkowe?

Własna działalność gospodarcza wymaga maksimum zaangażowania. Posiadając biuro rachunkowe skupiasz się na wykonywaniu czynności, które są głównym trzonem Twojej działalności. Zaś rozliczenie podatków i inne kwestie związane z księgowością wykonywane są przez biuro księgowe. Czyli oszczędzasz swój czas.

Współpracując z biurem rachunkowym minimalizujesz ryzyko wystąpienia błędu. Twoją księgowością zajmują się osoby posiadające wiedzę i doświadczenie z różnych zagadnień podatkowych i księgowych, którą na bieżąco aktualizują podczas wykonywania zadań służbowych i w trakcie licznie odbywanych szkoleń. Jednakże nawet gdyby doszło do jakiegoś uchybienia, które spowodowałoby negatywne dla Ciebie skutki,to biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC z którego możesz dochodzić rekompensaty.

Biuro księgowe minimalizuje również stres jaki wiąże się z kontrolą i zapytaniami urzędu skarbowego. To właśnie biuro rachunkowe prowadzi korespondencję z urzędem skarbowym, a kontrole najczęściej odbywają się w biurze rachunkowym, a nie w Twojej firmie, gdyż tam znajduje się Twoja dokumentacja księgowo-podatkowa,

Oczywiście można samem prowadzić księgowość i rozliczać podatki. Jednak powyższe wskazuje, że z biurem księgowym jest to dużo prostsze.

Post Author: nsppadm