Na czym polega ocieplanie podłóg?

Ocieplanie podłóg polega na ułożeniu płyt, wykonanych z odpowiednich materiałów, w celu odpowiedniej izolacji mieszkań. Stosuje się je, aby ciepłe powietrze nie uciekało przez podłogi. Zapewnia ono prawidłową termoizolację budynku – wyjaśniają specjaliści z Ocieplenia-Wejherowo.pl.

Ocieplanie podłóg na różne sposoby

Wyróżnić można trzy rodzaje ocieplania podłóg: ocieplanie stropu nad piwnicą, ocieplanie podłóg na gruncie oraz ocieplanie podłóg nad gruntem. Pierwszy z nich jest stosunkowo najłatwiejszy. Wymaga bowiem zamocowania materiału izolacyjnego od spodu stropu. Dodatkowo należy odpowiednio uszczelnić miejsca, w których przez strop przechodzą rury. W tym celu najlepiej użyć pianki poliuretanowej. Kolejny rodzaj, czyli ocieplanie podłóg na gruncie, jest o wiele bardziej skomplikowany. Polega bowiem na układaniu płyt odpowiedniej grubości, wykonanych ze styropianu bądź z polistyrenu ekstrudowanego czy innych odpowiednich materiałów. Aby uniknąć zmniejszenia wysokości pomieszczenia, można najpierw usunąć starą podłogę, po czym montować płyty ocieplające. Ostatni rodzaj ocieplania podłóg to ocieplanie nad gruntem. Oznacza to ułożenie ocieplenia, wylanie na nie podkładu betonowego oraz ostateczne wykończenie podłogi według uznania właściciela.

Jak ważne jest ocieplanie podłóg?

Ocieplanie podłóg to zabieg równie ważny co ocieplanie ścian bądź dachu (https://ocieplenia-wejherowo.pl/ocieplenie-poddasza/pomorskie/gdansk/ocieplenie-poddasza/). Pełne ocieplanie domu zawiera wszystkie z tych elementów. Dzięki dokładnie wykonanej izolacji można znacznie zmniejszyć straty energii i ciepła w całym domu. Jest ono niezbędne do maksymalnej termoizolacji budynku.

Post Author: nsppadm