Ocieplenie stropu pianką PUR – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach ocieplenie stropu pianką PUR zapewnia bardzo dużą szczelność izolacji, dlatego też tak wiele osób korzysta z tej technologii – zauważają eksperci z Domoterm.pl.

Dlaczego warto skorzystać z pianki PUR?

Ocieplenie stropu pianką PUR może pochwalić się doskonałymi parametrami technicznymi. Dzięki piance można tworzyć warstwy praktycznie o dowolnej grubości i co najważniejsze każda poszczególna warstwa pozbawiona będzie szczelin. Pamiętać należy również i o tym, że pianka PUR nałożona od wewnątrz nie utlenia się i nie znika, jak na przykład popularny styropian, który z biegiem czasu po prostu starzeje się.

Na co zwrócić uwagę?

Ocieplając strop trzeba zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na to jaką piankę wybrać. Na poddasze najlepiej sprawdzi się pianka otwartokomórkowa, która doskonale zatrzymuje ciepło w mieszkaniu, pozwalając jednocześnie na jego swobodne oddychanie. Korzystając z pianki tego typu mamy 100% pewność, że nie będzie gromadzić się wilgoć. Pamiętać należy również i o tym, że pianka PUR nie zsuwa się i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Specjalna warstwa izolacji jest również bardzo odporna na grzyby i pleśń. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zapewnienie odpowiedniej ochrony przed działaniem promieni UV. Warto skorzystać z popularnych płyt gipsowo-kartonowych, które w 100% zabezpieczą piankę UV.

Zobacz realizacje firmy Domoterm z woj. wielkopolskiego:

Post Author: nsppadm