Czy pianka PUR jest najlepszym termoizolatorem budynku?

 

Pianka PUR ze spienionej żywicy poliestrowej to obecnie w zasadzie podstawowy element ocieplenia budynku. I nic dziwnego bo pianki poliuretanowe mają wiele zalet. Są wytrzymałe pod względem mechanicznym oraz cechują się dobrą izolacją akustyczną – zachwalają specjaliści z Domoterm.

 

Poliuretan w budownictwie

Wykonane z poliuretanu płyty wykorzystywane są do izolacji ścian zewnętrznych, dachów czy balkonów. Najpopularniejsze są jednak i tak pianki uszczelniające, które nadają się do montowania okien i drzwi, klejenia i izolowania dachówek czy paneli ściennych, wypełnienia szczelin między płytami styropianowymi oraz do wygłuszania i uszczelniania ścianek działowych.

Pianka PUR i jej zalety

Wyroby z pianki PUR otwartokomórkowej są łatwe w transporcie, montażu czy obróbce. Pianka jest także odporna na działanie grzybów i pleśni. Wraz z upływem czasu nie zmienia swoich parametrów mechanicznych i izolacyjnych, a więc nie starzeje się. Można ją stosować w bardzo szerokim zakresie temperaturowym. Przez krótki czas jest w stanie wytrzymać nawet w temperaturze rzędu 250 stopni Celsjusza. Poza tym pianka PUR produkowana jest w wersji palnej i samogasnącej. Niestety w czasie pożaru wydziela szkodliwe dla zdrowia substancje i to jest jej największa wada. Z uwagi na doskonałe właściwości wykorzystywana jest obecnie na coraz większej liczbie budów – zauważają eksperci z firmy.

Post Author: nsppadm