Samodzielna instalacja odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny pozbawiony jest wielu wad, które posiada tradycyjny sprzęt. Przede wszystkim nie generuje on uciążliwego hałasu, dzięki czemu możemy sprzątać wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Ponadto odkurzacz centralny nie wydmuchuje powietrza w pobliżu sprzątanego miejsca. Nie musimy również obawiać się tego, że sprzątanie będzie bezcelowe. W urządzeniach tradycyjnych filtr bardzo często przepuszcza zanieczyszczenia, przez co wydaje nam się, że sprzątamy, a tak naprawdę stan się nie zmienia.

Samodzielny montaż?

Instalacja odkurzacza centralnego jest dla wielu osób dość droga. Koszty wynikają z tego, że niezbędnym jest wykonanie specjalnej instalacji, którą zwykle umieszcza się w ścianie lub podłodze. Wielu majsterkowiczów próbuje wykonać to samodzielnie, jednak musimy pamiętać o tym, że każdy błąd będzie nas dużo kosztował. Ponadto na samodzielną montaż nie mamy żadnej gwarancji. Brak doświadczenia sprawia, że możemy zrobić to w sposób nieprawidłowy. Montaż odkurzacza centralnego najlepiej zlecić wykwalifikowanym fachowcom, którzy posiadają dostateczną wiedzę i umiejętności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie, a sama instalacja będzie bezawaryjna.

Czy odkurzacz centralny jest drogi?

Wiele osób ma opory przed tym, aby zamontować odkurzacz centralny. Należy jednak pamiętać, że inwestycja jest najbardziej opłacalna w momencie budowy domu, czy też remontu. Dzięki temu montaż instalacji nie będzie generować dodatkowych kosztów. W takim przypadku całkowity koszt inwestycji wyniesie około dwa tysiące złotych.
Znacznie drożej jest w przypadku montażu w miejscach, gdzie wymagane jest rozwiercanie ścian. Koszty wynikają głównie z konieczności dodatkowej pracy. Trzeba również uwzględnić to, że po zainstalowaniu rur niezbędne będzie odnowienie ścian. Wszystko to sprawia, że cena może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Dobrze jest więc pomyśleć o tym rozwiązaniu już na etapie budowy domu. W ten sposób można uniknąć konieczności dodatkowego nakładu pracy i pieniędzy.

Dziękujemy ekspertom z firmy remontowej WOKO za pomoc w napisaniu tego artykułu.

Post Author: nsppadm