Drewniane domki w ogrodzie

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie swojego własnego domu, wraz z ogrodem i dużym, najlepiej zasadzonym własnoręcznie drzewem. W pogoni za realizacją tego marzenia, wielu mieszkańców miast przenosi się po osiągnięciu odpowiedniego poziomu zarobków na przedmieścia.

Dom z ogrodem

Stając się właścicielem wymarzonej nieruchomości, przychodzi czas na odpowiednie wyposażenie jej we właściwe narzędzia i innego typu niezbędne elementy. Dla kogoś, kto całe życie mieszkał w mieście, najtrudniejszy w tym zakresie z pewnością jest właśnie ogród. Dobór odpowiednich narzędzi i maszyn do celów pielęgnacyjnych jest dla wielu czarną magią. Podobnie sprawa się ma z doborem odpowiedniego magazynu lub składziku na ich przechowywanie.
Co prawda domki narzędziowe dla wielu są całkowitą niewiadomą, lecz na szczęście kierując się kilkoma prostymi zasadami, nawet laik bez problemu zakupi doskonałej jakości domek.

Wybór domków ogrodowych

Na rynku powstały specjalnie zaprojektowane i stworzone do celów ogrodowych i rekreacyjnych drewniane domki ogrodowe. Czym się kierować podczas procesu wybierania konkretnego modelu, aby zakup był jak najbardziej udany i odpowiadał w dalszej perspektywie naszym oczekiwaniom?
Przede wszystkim materiałem z jakiego dany domek został wykonany. Najlepsze do tego celu jest drewno świerkowe o wilgotności nie przekraczającej 18%. Zapewnia to maksymalną wytrzymałość i trwałość. Dodatkowo dla zachowania sztywności całej konstrukcji, powinna być ona zbudowana w taki sposób, aby wszystkie deski i baliki były połączone ze sobą na tzw, pióro. Zapewni to precyzyjne spasowanie ze sobą wszystkich elementów konstrukcyjnych oraz poprawi sztywność całego domku.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając domek do swojego ogrodu? Oprócz rzeczy tak oczywistych, jak właściwy rozmiar domku, czy koszty jego transportu, warto jest również zwrócić uwagę na pewne niuanse konstrukcyjne, takie jak zastosowany materiał jako pokrycie dachu, czy też obecność w projekcie podłogi. lub w przypadku jej braku, możliwości oddzielnego jej zamówienia.

Post Author: nsppadm