Domowa maść na ból pleców

domowa maść na ból pleców

Każdemu z nas raz na jakiś czas dokuczają różnego rodzaju bóle mięśniowe i pleców, z którymi trzeba sobie jakoś radzić. Doskonałym sposobem na uśmierzenie bólu będzie własnoręcznie wykonana domowymi sposobami maść rozgrzewająca, którą można stosować bez ograniczeń  – zauważają specjaliści z Bialylotos.opole.pl.

 

Domowa maść na bóle kręgosłupa

Bóle krzyża, nerek i mięśniowe potrafią być naprawdę uciążliwe, ponieważ nie pozwalają one normalnie funkcjonować. Bardzo szybko działającą maść rozgrzewającą można zrobić samemu w domu na bazie wyciągu olejowego z ziół, które odznaczają się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Dzięki kompleksowemu zastosowaniu ziół o szerokim spektrum działania jest ona niezwykle skuteczna, a jej wykonanie zajmuje maksymalnie 20 minut.

 

Proporcje składników niezbędnych do wykonania maści

Do wykonania maści niezbędne będą:

1 łyżka pieprzu cayenne

1 łyżka imbiru w proszku

1 łyżka kurkumy w proszku

1 łyżka kwiatu arniki

1 łyżka korzenia żywokostu

1 szklanka oleju

2/3 szklanki smalcu lub 1/4 szklanki startego wosku pszczelego.

Zioła należy zalać oliwą i zostawić na tydzień w ciepłym miejscu raz dziennie wstrząsając. Całość przefiltrować przez gazę, przelać do miski i umieścić w kąpieli wodnej. Następnie dodać wosk lub smalec i podgrzewać do momentu rozpuszczenia się składnika ciągle mieszając. Gotową mieszankę przelać do pojemników i przechowywać w lodówce. Maść należy wmasowywać w bolące miejsce 2-3 razy dziennie, wówczas być może miną bóle kręgosłupa Opole jest miastem, gdzie z łatwością kupisz potrzebne produkty do wykonania maści.

Post Author: nsppadm